Stowarzyszenie „Nasz Starogard” powstało w 2011 roku. Dwa lata później uzyskało status  Organizacji Pożytku Publicznego (1%). Od początku swojego funkcjonowania bierze  aktywny udział w życiu publicznym naszego miasta.

Kiedy kilka lat temu zakładaliśmy stowarzyszenie, chyba nikt z nas nie przypuszczał, że dotrzemy do punktu, w którym obecnie się znajdujemy – mówi Ewa Sommerfeld, wiceprezes ds. finansowych w Stowarzyszeniu „Nasz Starogard”. – Starogard to małe miasto, dużo osób zna się tu przynajmniej z widzenia i to przypadek sprawił, czy może raczej należałoby powiedzieć szczęście, że grupa pozytywnych, energicznych i pomysłowych osób spotkała się w jednym miejscu i czasie. Zazwyczaj na każdym spotkaniu wywiązywały się dyskusje na tematy dotyczące naszego miasta. Rozmawialiśmy o tym, że Starogard nie wygląda tak, jak byśmy chcieli, nie rozwija się, a wręcz coraz bardziej odstaje od ościennych miast. Zastanawialiśmy się, jak można to zmienić, co my sami możemy zrobić w kierunku zmian. Podczas niezobowiązujących rozmów pewnego dnia powstał pomysł założenia grupy, która będzie mogła działać w sposób bardziej sformalizowany. Pomysł podobał się wielu osobom i tak w marcu 2011 roku zarejestrowano Stowarzyszenie „Nasz Starogard”.

W 2014 roku „Nasz Starogard” wystartował w wyborach samorządowych, w wyniku których kandydat Stowarzyszenia Janusz Stankowiak został prezydentem Starogardu Gdańskiego. Do Rady Miasta Stowarzyszenie wprowadziło 5 radnych, do Rady Powiatu 2 radnych i jednego radnego do Rady Gminy. „Nasz Starogard” stara się współpracować  z innymi organizacjami pozarządowymi, samorządami oraz osobami prywatnymi na rzecz rozwoju promocji miasta i regionu. W swojej działalności kieruje się myślą, że droga do sukcesu wiedzie poprzez zwiększanie bezpośredniego udziału społeczności lokalnej w życiu publicznym.

Wielu wspaniałych ludzi nas wspiera<< >>Budżet Obywatelski - Decyduj i zmieniaj swoją okolicę